ile-kosztuje-aparat-invisalign
Kategorie:

Ile kosztuje aparat invisalign?

Kilka lat temu branża ortodontyczna została zrewolucjonizowana za sprawą aparatu ortodontycznego invisalign. Stał się on zbawieniem dla tych, którzy chcieli wyprostować swoje zęby, ale jednocześnie nie zamierzali godzić się na noszenie metalowych drutów. Osoby, które widzą już, ile kosztuje aparat invisalign, mogą jednak zastanawiać się nad tym, czy aby na pewno warto w niego inwestować.

Co to jest aparat invisalign?

Jest to aparat inny niż wszystkie. Aparat, którego w ogóle nie widać, ponieważ przyjmuje on formę złączonych ze sobą na stałe, przezroczystych nakładek, nazywanych profesjonalnie alignerami. Ortodonci potrafią perfekcyjnie dostosować je do kształtu i koloru zębów. Można więc je nosić, w ogóle nie martwiąc się o to, że dla kogokolwiek będą one widoczne.

Kolejną zaletą wybrania aparatu invisalign jest możliwość ograniczenia wizyt ortodontycznych do absolutnego minimum. Tak naprawdę niemalże w ogóle nie trzeba ich odbywać. Pacjent otrzymuje swoje nakładki do domu i od razu zaczyna je nosić, pamiętając wyłącznie o tym, by wymieniać je średnio co dwa tygodnie, aby zawsze prawidłowo działały.

Działanie aparatu Invisalign

No właśnie – a jak to właściwie działa? Pacjenci najpierw zastanawiają się, ile kosztuje aparat invisalign, a potem od razu przechodzą do kwestii związanej z jego efektywnością. Czy to w ogóle może być skuteczne? Okazuje się, że jak najbardziej tak. Aparat invisalign nie dość, że leczy wady zgryzu, to jeszcze do tego jest w stanie poradzić sobie dosłownie z każdym typem wady, niezależnie od jej poziomu skomplikowania.

Nadaje się i do wyrównywania mocno skrzywionego zgryzu, i do niewielkich korekt. Przeważnie używają go osoby dorosłe. To jednak im nieco bardziej zależy na tym, by używać aparatów, które nie będą widoczne dla innych, choć oczywiście specjalistyczne nakładki występują też w wersji dla nastolatków.

Mimo wszystko decyzję o doborze aparatu ortodontycznego należy podjąć z zaufanym ortodontą. Lekarz zawsze najlepiej doradzi i w razie czego podpowie, jakie inne rozwiązania można by zastosować.

Invisalign – cena aparat

Czas przejść do jednego z najważniejszych pytań – ile kosztuje aparat invisalign? Gdyby nie koszty, jego popularność z całą pewnością byłaby wyższa, bo niestety trzeba jednak trochę za niego zapłacić. Ile dokładnie? To oczywiście zależy od paru czynników: konkretnego przypadku, stopnia skomplikowania zgryzu oraz tego, jaka ilość nakładek będzie potrzebna do ukończenia całego leczenia. Na cenę aparatów invisalign duży wpływ mają też ich producenci. Każdy z nich może zastosować na swoich produktach inną marżę.

Nie da się więc odpowiedzieć wprost na pytanie, ile kosztuje aparat invisalign, ale można jednak wyznaczyć tutaj pewne widełki. Cena samych nakładek potrafi wynieść mniej więcej od ośmiu do nawet piętnastu tysięcy złotych. Chcąc ją jednak wyraźnie obniżyć, wystarczy udać się do dobrego gabinetu ortodontycznego specjalizującego się w leczeniu pacjentów aparatami invisalign. Koniec końców leczenie wady zgryzu tą metodą nie musi być wcale aż tak drogie.