Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą?
Kategorie:

Ile kosztuje leczenie zębów pod narkozą?

Nie ma chyba osoby, która lubiłaby zasiadać na fotelu dentystycznym i oddawać się w ręce stomatologa na długi czasami czas. Na szczęście czasy kiedy dwóch pomocników trzymało pacjenta, a kowal rwał… odeszły w przeszłość. Dzisiaj w gabinetach dentystycznych możemy liczyć na zaaplikowanie środków znieczulających (miejscowych lub ogólnych), dzięki którym nieprzyjemne doznania zostają zniwelowane do minimum. I bardzo dobrze, ponieważ badania wskazują, że blisko 30 procent osób odczuwa niepokój i obawy związane z bólem podczas zabiegów dentystycznych. Takie niepotrzebny stres może znacznie opóźnić decyzję o rozpoczęciu leczenia, a to może pogorszyć problemy. W poniższym tekście można przeczytać o leczeniu pod narkozą, wskazuje się jak wygląda taka procedura i ile kosztuje leczenie zebow pod narkoza.

Co to jest narkoza?

Zacznijmy od tego, że środki znieczulające istnieją już od ponad 175 lat. W rzeczywistości pierwsza zarejestrowana procedura medyczna z wykorzystaniem środków znieczulających została wykonana w 1846 roku, przy użyciu eteru. Od tego czasu przeszliśmy długą drogę, a środki znieczulające stały się ważnym narzędziem pomagającym pacjentom czuć się komfortowo podczas zabiegów stomatologicznych.

W przypadku zabiegów trudnych i długich, a także jeśli pacjent jest szczególnie wyczulony na ból i z leczeniem dentystycznym wiąże się u niego prawdziwa trauma, skutecznym środkiem alternatywnym może okazać się leczenie pod narkozą. Jest to mocny efekt znieczulający (znieczulenie ogólne), w którym dochodzi do chwilowej utraty zmysłów i zaśnięcia. Pacjent nie odczuwa wówczas żadnych nieprzyjemnych doznań bólowych. Jest to także dobre rozwiązanie w przypadku osób niepełnosprawnych lub cierpiących na określone schorzenia.

Jak wygląda narkoza u dentysty?

Aby przeprowadzić leczenie stomatologiczne zębów pod narkozą, konieczne jest sprawne współdziałanie kilku osób: anestezjologa, stomatologa, oraz pielęgniarki anestezjologicznej. Tylko w ten sposób można zapewnić pełną kontrolę nad wykonywanym zabiegiem.

Generalnie znieczulenie tego rodzaju może być zaaplikowane przy użyciu kilku metod. Po pierwsze mamy tutaj leki podawane dożylnie (znieczulenie ogólne dożylne). Przed wdrożeniem tego rodzaju procedury stomatolog musi bezwzględnie przeprowadzić stosowny wywiad z pacjentem, zorientować się o przyjmowanych lekach i przeciwwskazaniach do podania narkotycznych środków. Innym sposobem jest użycie gazów i oparów anestetycznych, które są podawane przez specjalną maskę twarzową lub rurkę dotchawiczą (znieczulenie ogólne wziewne). Obie te metody można oczywiście łączyć (znieczulenie ogólne złożone).

Ile kosztuje leczenie zebow pod narkoza?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest jednoznaczna. Oczywiście wszystko zależy od metody użytej do zaaplikowania narkozy. Wiążąca jest tutaj także ilość leków wykorzystanych do przeprowadzonej procedury znieczulającej. W całkowitych kosztach zamyka się również długość i rodzaj samego zabiegu stomatologicznego. Odpowiadając zatem na pytanie ile kosztuje leczenie zebow pod narkoza, to trzeba być przygotowanym na wydatek od kilkuset do kilku tysięcy złotych.