Jak mieć białe zęby bez wybielania?
Kategorie:

Jak mieć białe zęby bez wybielania?

Zdrowe, proste i białe zęby to marzenie wielu osób. Jednak bardzo często nasze zęby nie są tak białe, jak byśmy tego chcieli. Oczywiście można udać się do specjalisty, który przy pomocy specjalnych preparatów i urządzeń wybieli zęby. Jest to jednak zabieg kosztowny i szkodliwy. Jak mieć białe zęby bez wybielania? Czy istnieją domowe sposoby na białe zęby?

Co zrobić, żeby mieć białe zęby?

Piękny uśmiech stanowi wizerunek każdej osoby. Niestety bardzo często zęby są lekko żółte i posiadają przebarwienia. Oczywiście można temu zapobiec. Jak mieć białe zęby bez wybielania? Przede wszystkim musimy regularnie dbać o higienę jamy ustnej. Codziennie rano i wieczorem zęby powinny być szczotkowane przez przynajmniej 2 minuty. Najlepiej osad usuwa szczoteczka elektryczna. Pamiętajmy, aby szczoteczkę wymieniać raz na trzy miesiące. Do mycia zębów możemy używać pasty wybielającej. Raz dziennie nitkujmy zęby.

Możemy to robić rano lub wieczorem przed myciem, lub po umyciu zębów. Dostępne są wybielające nici dentystyczne, które pomogą w zachowaniu pięknego koloru zębów. Po szczotkowaniu zalecane jest wypłukanie ust płynem do higieny jamy ustnej. W tym przypadku możemy także postawić na płyny wybielające, które usuwają nalot powstały w ciągu dnia na zębach. Jeśli chcemy zachować biel zębów, powinniśmy regularnie odwiedzać dentystę. Przynajmniej raz w roku należy również usunąć kamień nazębny, który tworzy nieprzyjemny nalot i kolor.

Domowe sposoby na wybielanie zębów

Istnieje wiele domowych sposób na wybielanie zębów. Oczywiście najlepiej takie zabiegi skonsultować z lekarzem dentystą, który podpowie, czy dana metoda jest skuteczna i czy może być stosowana. Jedną z chętniej stosowanych metod domowych do wybielania zębów jest mycie zębów sodą oczyszczoną. Soda skutecznie usuwa nalot z kawy, czerwonego wina i doskonale radzi sobie z przebarwieniami.

Jednak jest to substancja silnie szorująca, dlatego zbyt częste używanie sody może doprowadzić do uszkodzenia szkliwa. Drugim sposobem jest mycie zębów węglem aktywnym. Węgiel skutecznie wybiela i czyści zęby. Niestety jak w przypadku sody ma on silne właściwości ścieralne i może osłabić szkliwo. Zalecane jest także mycie zębów sokiem z cytryny. Świetnie sprawdzają się także różnego rodzaju paski wybielające, które dostępne są w drogeriach.

Jak zachować białe zęby?

Wiemy już, jak mieć białe zęby bez wybielania, a teraz musimy zastanowić się, jak utrzymać ten kolor na dłuższy czas. Jeśli chcemy mieć piękne i białe zęby, to przede wszystkim powinniśmy zrezygnować z picia dużej ilości kawy. Kawa jest jednym z produktów, który bardzo szybko pozostawia brzydki nalot na zębach. Oczywiście są kawosze, którzy nie mogą sobie wyobrazić dnia bez kilku filiżanek kawy. W takim wypadku można po każdym wypiciu umyć zęby. Tak powinniśmy robić po każdym posiłku, który może doprowadzić do powstawania przebarwień. Oczywiście w zachowaniu białych zębów pomaga regularna higiena jamy ustnej i używanie preparatów, które są polecane przez lekarzy stomatologów.