Jak zatuszować brak zęba?
Kategorie:

Jak zatuszować brak zęba?

Pomimo tego że każdego dnia na wiele różnych sposobów dba się o swoje zęby, odpowiednio się je myje, płucze płynami czy też stosuje nici dentystyczne, zawsze mogą one ulec uszkodzeniu. Jak wiele wysiłku by się w to nie wkładało, tak czy inaczej można popełniać nieświadomie pewne błędy, które doprowadzą do objęcia zębów chorobą i w efekcie tego do ich wypadnięcia. W takiej sytuacji pozostaje już tylko zastanowić się, jak zatuszowac brak zeba i co właściwie można z tym zrobić. Z jakiego powodu jest to tak ważna sprawa, aby zamaskować braki w uzębieniu?

Dlaczego trzeba zatuszować brak zęba?

Wiele osób chce wiedzieć, jak zatuszowac brak zeba. Zanim jednak przejdzie się do omawiania poszczególnych metod i zalecanych rozwiązań, w pierwszej kolejności zdobyć trzeba informacje, z jakiego powodu jest to w ogóle tak ważne, aby taki brak zamaskować. Czy nie można po prostu żyć bez jednego zęba?

Jak się okazuje, braki w uzębieniu mogą mieć naprawdę bardzo przykre konsekwencje dla człowieka. Oczywistą sprawą jest to, że w znaczny sposób pogarsza to estetykę twarzy. Jeśli straci się jeden z pierwszych, doskonale widocznych zębów, nastąpi prawdziwa wizerunkowa katastrofa. Przykładowo wiele osób nie wyobraża sobie życia zawodowego i rodzinnego bez przedniego zęba. Nie lepiej jest także w przypadku zębów trzonowych. Choć nie są one tak dobrze widoczne, jak zęby przednie, również ich brak nie pozostaje obojętny dla ciała.

W wyniku braku odpowiedniego podparcia pozostałe zęby zaczynają zmieniać swoją pozycję, powstaje wada zgryzu, nadmierne ścieranie się zębów, a także duże ryzyko utraty kolejnych. Jest to samo nakręcająca się katastrofa, którą jak najszybciej trzeba naprawić. Osiągnąć to można poprzez uzupełnienie braku w uzębieniu. Jak można to zrobić najniższym kosztem, a jakie rozwiązanie polecane jest przez specjalistów i uważane za zdecydowanie najlepsze? Jak zatuszowac brak zeba, aby przywrócić uśmiechowi dawny blask?

Jak najtaniej wstawić zęba?

Jak się okazuje, współczesna medycyna jest w stanie najróżniejszymi metodami uporać się z brakiem zęba. Po które rozwiązanie warto sięgnąć, jeśli chce się to zrobić możliwie najniższym kosztem? Jak zatuszowac brak zeba, nie wydając na to fortuny?

Jeśli ktoś chce przede wszystkim poprawić wygląd swoich zębów, który został zrujnowany przez brak jednego z nich, odpowiedni efekt osiągnąć można, stosując licówkę. Jest to specjalna płytka, która naklejana jest na ząb. Doskonale imituje ona prawdziwe zęby i często wykorzystywana jest do poprawiania ich wyglądu. Licówki stosuje się w sytuacji, gdy posiada się diastemę i chce się zamaskować szparę pomiędzy zębami, a także w sytuacji, gdy zęby są silnie przebarwione i nie da się ich wybielić. Oczywiście licówką można zamaskować także brak jednego z zębów. Ile kosztuje licówka? Przyjmuje się, że pełen koszt wstawienia jednej licówki to wydatek około 500-600 złotych.

Co bardzo ważne, licówka pozwala jedynie na zamaskowanie braku zęba. Nie powoduje, że zęby przestają zmieniać swoją pozycję czy też nadmiernie się niszczyć. Wiedzieć bowiem trzeba, że w dalszym ciągu zębodół pozostaje pusty, a pozostałe zęby nie mają dobrego poparcia. Problem ten można rozwiązać, stosując most protetyczny. Jest to specjalny element, który montuje się na dwóch sąsiednich zębach. Oczywiście wymagane jest odpowiednie ich oszlifowanie, aby osadzić na nich przęsłach mostu. Takie rozwiązanie uzupełnia brak zęba w zębodole, a więc chroni przed najpoważniejszymi skutkami braków w uzębieniu. Co więcej, most protetyczny jest stosunkowo trwały, dobrze wygląda, a także można go używać tak samo, jak zwykłego zęba, czyli pozwala na wygodne przeżuwanie pokarmów.

Najlepszy sposób na uzupełnienie braku zęba

Choć most protetyczny jest dość dobrym rozwiązaniem, które zadowoli większość pacjentów, to jednak wiedzieć trzeba, że nie stanowi szczytu możliwości współczesnej medycyny. Jak zatuszowac brak zeba w możliwie najlepszy sposób? Jak się okazuje, w takiej sytuacji polecane jest wykorzystywanie do tego zadania implantów.

Implant zęba to specjalna śruba, która wkręcana jest bezpośrednio w kość żuchwy lub szczęki. Dzięki temu osiąga ona stabilność na poziomie prawdziwego zęba i utrzymującej go w jednej pozycji korzenia. Oczywiście implant jest w pełni niewidoczny, a wystającą poza obrys dziąsła częścią jest korona zęba, która osadzana jest na implancie. Najczęściej wykonana jest ona z porcelany. Materiał ten jest bardzo mocny i trwały, a jednocześnie doskonale się prezentuje, do złudzenia przypominając prawdziwy ząb.

Jakie są zalety i wady implantów zębowych? Zdecydowanie najważniejszą korzyścią z ich wstawiania jest ogromna trwałość. Raz wszczepiony implant może pozostać z danym człowiekiem nawet do końca jego życia. Korzystać się z niego tak samo, jak z prawdziwego zęba i nie trzeba się martwić, że obejmie go próchnica.
Jakie są natomiast minusy implantów? Przede wszystkim na uwadze należy mieć długi czas zrastania się kości ze śrubą, a także ogromny koszt, który trzeba ponieść.