Jaki kolor pomadki wybiela zęby?
Kategorie:

Jaki kolor pomadki wybiela zęby?

Panie chcące wyglądać olśniewająco niezależnie od noszonej kreacji, chcą, aby ich makijaż wyróżniał się i był bezbłędnie wykonany. Warto wiedzieć jaki kolor pomadki wybiela zęby, aby nie popełnić estetycznego błędu.

Jaka szminka do żółtych zębów?

Jeśli nie jest się osobą, która ma śnieżnobiałe zęby, to wybierając pomadkę, należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Przede wszystkim należy unikać pomadek, które mają żółte lub też pomarańczowe odcienie. Mogą to być np. kolory koralowe, brzoskwiniowe czy też pomidorowe. Zaleca się również rezygnację z pomadek, które mają kolor ciemnego fioletu. Swoiste wybielanie zębów możliwe jest dzięki stosowaniu szminek z niebieskim akcentem. Delikatne fiolety czy też kolor gumy do żucia i fuksji będą zdecydowanie najlepszym wyborem.

Dobór koloru szminki jest bardzo ważny, ponieważ ciepłe odcienie mają tendencje do podkreślania żółci. W przypadku pań, których zęby mają właśnie taki kolor, należy unikać pomadek tego typu. Kolory chłodniejsze natomiast, skutecznie wybielą zęby.

Pomadki – co wybrać?

Kolor szminki powinien być dobrany nie tylko zgodnie z kolorem zębów, ale też do koloru dziąseł. Warto zaznaczyć, że tym mniejszy kontrast pomiędzy dziąsłami a szminką tym lepiej wyglądają usta. Kobiety błędnie sięgają po szminki, które mają kolor ciemnych owoców lasu. Takie kolory bardzo podkreślają przebarwienia na zębach. Jeśli ma się ciemną karnację, to warto wybrać odcienie szkarłatne.

Co więcej, jest to odcień niezwykle uniwersalny, który pasować może do praktycznie każdego odcienia skóry. Błyszczyki lub też szminki błyszczące pasują najlepiej do śnieżnobiałych zębów, matowe kolory natomiast sprawiają, że usta wydają się suche, co również wpływa na odbiór zębów. Chcąc uniknąć pogorszenia kontrastu zębów wobec koloru szminki, nie należy wybierać pomadek neonowych oraz mroźnych. Jaki kolor pomadki wybiela zęby? Najlepszym wyborem będzie zakup szminki o kolorach fuksji. Tego typu pomadka działa wybielająco, szczególnie, wtedy gdy ma bardzo bogaty niebieski odcień.

Jakich pomadek unikać

Według ekspertów z dziedziny makijażu oraz kosmetyków do ust, panie, które mają żółtawe zęby, muszą przestrzegać kilku ważnych reguł. Dotyczą one przede wszystkim odcieni pomadek oraz szminek. Jak wiadomo, chłodne odcienie z niebieskimi tonami doskonale radzą sobie ze zneutralizowaniem żółtawego koloru zębów, co ma pozytywny wpływ na odbiór. Unikać należy pomadek, które uwydatniają nieestetyczny kolor zębów.

Tak jak zostało już wcześniej opisane, bardzo ważne jest to, aby unikać odcieni złota oraz pomarańczy, nawet, wtedy gdy są one modne i popularne. W przypadku szminek nie trzeba kierować się panującymi trendami, ponieważ szybko się one zmieniają i najważniejsza jest indywidualna estetyka. Wiele pań, również popełnia błąd, sięgając po pomadki lub błyszczyki z drobinkami złota, myśląc, że pasują one do każdego i są uniwersalne. Wybierając odpowiedni kolor szminki, można skorzystać z dostępnych w sieci palet po to, aby wybrać najlepiej pasującą do koloru zębów. Wiedząc jaki kolor pomadki wybiela zęby, uniknie się niepotrzebnych wydatków.